Platforma
PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One, Xbox Series X/S
Data wydania
25 luty 2022
Producent
FromSoftware
Wydawca
Bandai Namco Entertainment, FromSoftware
PPE.PL
100
GRAM.PL
100
PLANETAGRACZA.PL
100
GAMESGURU.PL
100
KOMPUTERSWIAT.PL
95
GRY-ONLINE.PL
95
NAEKRANIE.PL
90
PL.IGN.COM
90
96
Arcydzieło

Złoty Porządek został rozbity. 

Na Ziemiach Pomiędzy, rządzonych przez królową Marikę Wieczną, doszło do rozbicia Eldeńskiego Kręgu – źródła życia Złotego Drzewa.

Dzieci Mariki, półbogowie, przejęli odłamki Eldeńskiego Kręgu czyli Wielkich Runów. Szalone piętno ich nowoodkrytej siły rozpoczęło wojnę: Strzaskanie. Wojna oznaczała porzucenie przez Wyższą Wolę.

Przewodnictwa łaski doświadczą teraz zmatowieńcy, którzy wcześniej zostali pozbawieni dobrodziejstw złota i wygnani z Ziem Pomiędzy.

Ty, który żyjesz mimo śmierci i niegdyś utraciłeś łaskę! Ruszaj ku Ziemiom Pomiędzy przez spowite mgłą morze, aby stanąć przed Eldeńskim Kręgiem.

I zostań Eldeńskim Władcą. 

Nowy świat fantasy

Odkryj tajemnicę potęgi Eldeńskiego Kręgu. Spotkaj na swojej drodze wrogów, których głębię oddano z niezwykłą starannością, oraz przeróżne straszliwe stworzenia. Postacie mają własne, wyjątkowe powody, by pomagać lub przeszkadzać w osiąganiu twoich celów. 

Odkrywanie świata Ziem Pomiędzy

Przemierzaj zachwycający świat pieszo lub konno, w pojedynkę lub z innymi graczami w sieci. Uwierz, że naprawdę znajdujesz się na trawiastych równinach, bagnach,  w górach, zamczyskach oraz innych monumentalnych miejscach, jakich nie było jeszcze w żadnej produkcji FromSoftware.

Rozgrywka definiująca gatunek

Stwórz postać i zdefiniuj własny styl gry eksperymentując z różnego rodzaju uzbrojeniem, magicznymi zdolnościami i umiejętnościami, które znajdziesz w świecie gry. Możesz też walczyć na arenach koloseum, w różnych trybach PvP. To ty decydujesz, w jaki sposób chcesz walczyć i odkrywać świat.