Left 4 Dead

Platforma
Windows, Xbox 360
Data wydania
18 listopada 2008
Producent
Valve South
Wydawca
Valve
BENCHMARK.PL
100
GRY-ONLINE.PL
85
ONLYGAMES.PL
80
88
Solidna
Sprawdź ceny

Left 4 Dead to kooperacyjny horror akcji autorstwa Valve (twórców Counter-Strike, Half-Life i wielu innych) na PC i Xbox 360, w którym maksymalnie czterech graczy zostaje wciągniętych w wir walki na epicką skalę, a stawką jest przetrwanie nieustannych ataków hord zombie i przerażających mutantów.
Osadzony w realiach bezpośredniego następstwa apokalipsy zombie kooperacyjny tryb przetrwania L4D pozwala ci utorować sobie drogę przez zarażonych w czterech unikalnych „filmach”, wiodąc swoją grupę ocalałych po dachach budynków opuszczonej metropolii i przez położone z dala od większych miast osady-widma oraz ogarnięte nieprzeniknionym mrokiem lasy po to, by zbiec ze spustoszonej strefy zero, w której aż roi się od zarażonych wrogów. Na każdy „film” składa się pięć obszernych map, na których może zagrać od jednego do czterech ludzkich graczy, a nacisk kładziony jest tu na strategię i zadania drużynowe.
Nowa technologia, zwana reżyserem sztucznej inteligencji, jest używana do generowania unikalnej rozgrywki za każdym razem. Reżyser dopasowuje częstotliwość i brutalność ataków zombie w zależności od tego, jak dobrze radzisz sobie w grze, dzięki czemu lądujesz w samym środku dynamicznego, ale zarazem nieprzytłaczającego filmu w stylu Hollywood.

  • Uzależniająca rozgrywka akcji w trybie jednoosobowym, kooperacji oraz wieloosobowym od twórców Counter-Strike i Half-Life.
  • Tryb Kontra pozwala tobie i twoim znajomym rywalizować w walkach 4 na 4. Możecie grać jako ludzie poszukujący ratunku lub jako potwory zombie, w tym jako boss, który nie spocznie, dopóki nie zniszczy ocalałych.
  • Sprawdź, jak długo ty i twoi znajomi jesteście w stanie odpierać ataki hordy zarażonych w nowym trybie Przetrwanie.
  • Zaawansowany reżyser SI w dynamiczny sposób tworzy intensywne i unikalne warunki rozgrywki za każdym razem.
  • 20 map, 10 broni i nieskończone możliwości w czterech rozległych „filmach”.
  • Dobieranie meczów, statystyki, rankingi i system nagród zachęcają do kooperacyjnej rozgrywki.
  • Komentarze twórców pozwalają graczom zajrzeć „za kulisy” gry.
  • Na silniku Source, obsługiwane przez Steam.